ONZE SCHEPEN

Geschiedenis ‘ZK 4 Albatros’

De ZK 4 Albatros is in 1921 gebouwd als beurtschip, maar werd na de Tweede Wereldoorlog overbodig door de toename van het vrachtvervoer over de weg. In 1950 komt de Albatros in handen van de Zoutkamper visser Georgius Brian. Met het officiële registratienummer ZK 4 wordt het schip geschikt gemaakt voor de visserij en blijft als zodanig in de vaart tot aan de afsluiting van de Lauwerszee in 1969.

In 2002 is het schip in bruikleen gegeven aan het Visserijmuseum met als doel een uniek stuk Zoutkamper geschiedenis voor het nageslacht te bewaren. Het is voor de garnalenvisserij uitgerust, zoals destijds alle garnalenschepen in de zestiger en zeventiger jaren van de vorige eeuw dat waren. De ZK 4 staat ingeschreven in het register Varend Erfgoed als Varend Monument.

Voor meer informatie over de ZK 4 kunt u contact opnemen met schipper Tjark Visser via telefoonnummer 06 - 22 47 77 50 of per e-mail: zk4@visserijmuseum.com.

Geschiedenis ‘ZK 31 Neptunus’

De ZK 31 Neptunus is een in 2012 voltooide replica van een houten garnalensloep, zoals die in de jaren dertig van de vorige eeuw gebruikt werd door Zoutkamper vissers op de toenmalige Lauwerszee. De sloepen werden voornamelijk gebruikt voor de vangst van garnalen.

In tegenstelling tot vroeger, toen deze sloepjes visten op zeilen en later op oude T-Ford automotoren, wordt de ZK 31 voortgestuwd door een elektrische motor. U kunt dus in alle rust genieten van de prachtige omgeving.

Voor meer informatie over de ZK 31 kunt u contact opnemen met schipper Peter Postma via zk31@visserijmuseum.com.

Beurtvaart Zoutkamp – Groningen v.v.

De ZK 4 vaart tijdens de zomermaanden door het unieke Reitdiepgebied met de Beurtvaart. Onderweg vertelt een gids van Het Groninger Landschap u het een en ander over de prachtige omgeving.

Er wordt geluncht in Garnwerd met een schitterend uitzicht op het Reitdiep. Een wandeling door het wierdedorp leidt u langs de vele monumenten.

Aan het begin/einde van de dag kunt u het Visserijmuseum in Zoutkamp bezoeken. Een taxi brengt u terug naar uw opstapplaats.

NB: op zaterdag vaart de ZK 4 van Zoutkamp naar Groningen, op zondag van Groningen naar Zoutkamp.

Vaaragenda

Met beide schepen worden regelmatig bijzondere vaararrangementen georganiseerd op het Reitdiep, het Lauwersmeer en de Waddenzee. Geniet van een ontspannen dagje op het water en laat u verrassen door de veelzijdige natuur. De vaaragenda is te vinden onder de categorie Activiteiten. Onze enthousiaste bemanning verwelkomt u graag aan boord.

Huurmogelijkheid

Het is mogelijk om de ZK 4 en/of de ZK 31 te huren inclusief bemanning, bijvoorbeeld voor een bedrijfsuitje of familiefeestje. Het programma wordt in overleg met u op maat samengesteld. Onze schepen zijn helaas niet aangepast voor mindervalide bezoekers. Neem bij twijfel gerust contact op met de schipper. Graag attenderen wij u ook op de Personenvervoercondities voor de ZK 4 en de ZK 31.